O NÁS

Sbor Jednoty bratrké v Hrádku nad Nisou byl založen 7. srpna 2015. Do té doby působil jako misijní stanice Sboru Jednoty bratrské v Chrastavě. Jsme součástí české provincie Jednoty bratrské, ve světě známé jako UNITAS FRATRUM, Inglésia Morava či Moravská církev. Ovlivněna učením Petra Chelčického byla založena v Kunvaldu v regionu dnešních východních Čech v roce 1457.

Po vzoru Ježíše Krista a našich duchovních otců nejsme uzavřenou skupinou v sakrálních budovách, ale praktickým životem ukazujeme dynamickou moc vzkříšeného Krista lidem v Hrádku nad Nisou a jeho okolí. Jednota bratrská vždy upřednostňovala praktický křesťanský život než učení a církevní tradici.  

Nástrojem tohoto poslání je komunitní centrum VLAK v Hrádku nad Nisou, klub pro rodiny s dětmi, volnočasové kluby pro děti a mládež, manželské a rodinné poradenství, spolupráce s organizací MAJÁK o.p.s., která v Hrádku nad Nisou provozuje sociální službu nízkoprahové zařízení pro děti a mládež.

Zároveň reflektujeme potřeby lidí v našem okolí a proto připravujeme další aktivity jako jsou například: manželské večery, přednášky pro rodiče, aktivity pro celé rodiny, aktivity pro seniory, worskhopy aj.