AKTUALITY

Milé maminky,

tento čtvrtek 18.7. vyrazíme do žitavské ZOO (Tierpark Zittau).

Sraz bude tentokrát v 9h na parkovišti před prodejnou KIK (u Penny v Hrádku nad Nisou), odkud pojedeme vlastními auty.

Případně se můžete připojit rovnou u ZOO v Žitavě.

Vstupné do ZOO je 7€ za dospělého a 5€ za dítě. Děti do 3let mají vstup zdarma.

Nově je v ZOO hřiště s vodními prvky, je tedy vhodné sbalit dětem náhradní oblečení a ručník 

Pokud budete potřebovat odvoz, ozvěte se, pokusíme se vám jej dle možností zajistit. Případně můžete nabídnout volná místa v autě, pokud máte.

Moc se na vás těšíme.

Vaše Mašinka

Za nepříznivého počasí se výlet do ZOO konat nebude.Drakiáda

Milí přátelé, opět bychom vás po roce rádi pozvali na Drakiádu, která proběhne v neděli 15. 10. 2023 na hřišti na Dolním Sedle.

V rámci akce bude pro děti připraveno několik menších disciplín. Také bude možné posedět u ohně a opéct si buřty, pokud nám to počasí dovolí.

Těšíme se na vás!

Výlet pro táty s dětmi

Milí tátové, rádi bychom vás i vaše děti pozvali na společný výlet do muzea obrněné techniky ve Smržovce.

Jelikož jde o Den otců, tak jsme se rozhodli, že mamky necháme tentokrát doma.

Těšíme se na vás!

Výstava modelů vlaků

Milí přátelé, rádi bychom vás pozvali na výstavu modelů z prostředí železnic, která proběhne v našich prostorách.

Výstava bude probíhat 26. 5. - 27. 5. vždy od 9hod.

Hranice ve výchově

Srdečně vás zveme na povídání o tom, jak zásadní dopad mají zdravě nastavené hranice ve výchově dítěte v předškolním věku na zdravý vývoj dospívajícího a život dospělého člověka.

Zdravé hranice jsou prevencí vůči objevujícím se problémům dětí dnešní doby a mají vliv na zdravý duševní vývoj vašeho dítěte do budoucna.

Velikonoční vyrábění v Mašince

Milí přátelé, rádi bychom vás pozvali na Velikonoční vyrábění pro celou rodinu, které se uskuteční 2. 4. od 15h v Mašince.

Určitě s sebou vezměte tatínky, protože nás čeká pletení pomlázek, zdobení vajíček voskem a jednoduchá dílnička pro děti

Když bude třeba, rádi vás pletení pomlázek naučíme.

Pokud si budete chtít ozdobit vajíčka, pokuste se prosím přinést vlastní vyfouknutá vajíčka, která si předem můžete obarvit. Příspěvek: 50,- Kč/rodina.

Pozvánka na výstavu

Jan Ámos Komenský – nepatrná součást celku, který nekončí…

Výstava je exkurzem od vzniku nejstarší reformované církve na světě Jednoty bratrské, která se zrodila v Čechách, až po současnost. Samotný Jan Ámos Komenský by řekl, že byl jen její nepatrnou součástí. Jeho dílo vycházelo z reálného života a opravdové skromné zbožnosti, a proto nebylo jen chladným akademickým spisem. Komenský tak po sobě zanechal obrovský odkaz ovlivňující i současnou generaci. Stejně tak práce Jednoty bratrské pozitivně ovlivnila národy po celém světě. Je to dědictví českého národa. Možná vás na výstavě překvapí, jaký vliv měla a jak obyčejní lidé z Jednoty bratrské provázali náš národ v srdci Evropy s národy z celého světa. Mezi exponáty si tak můžete prohlédnout nejen originální díla a rukopisy, ale i zajímavosti ze života a práce Jednoty bratrské.


fotogalerie z dovolené s Mašinkou 2022

Časopis Jbulletin

Jednota bratrská vydává občasník s názvem Jbulletin. Časopis se věnuje různým tématům z života církve, současnosti i historie a to nejen z české provincie, ale i ze světa, kde má světová Jednota Bratrská (Unitas Fratrum) široké zastoupení. 

 Nová čísla Jbulletinu lze objednat na: https://www.vydavatelstvijb.cz/brozury

Starší čísla si můžete prohlédnout na: https://issuu.com/jednotabratrska