AKTUALITY

Milé Maminky,

tento čtvrtek 25.5. pořádá Mašinka výlet pro OBA KLUBY (čtvrteční i páteční) do Malevilské zoo v Heřmanicích v Podještědí.

Na místo se dopravíme vlastními auty.

Sraz bude buď v 9:00 u Mašinky (pokud s námi chcete jet společně) nebo v 9:30 na parkovišti u Malevilu.

Rádi bychom vás požádali o nabídku volných míst v autech, pokud budete vyrážet z Hrádku a byly byste ochotné někoho svézt.

Pokud naopak někdo potřebujete odvoz, ozvěte se nám a my se vám pokusíme místo zprostředkovat.

Tento pátek 26.5. se Mašinka NEKONÁ, ale budeme rádi, když se k nám přidáte ve čtvrtek.

V pátek se totiž od 9h uskuteční avizovaná Výstava vláčků, kam jste všichni srdečně zváni.

Vaše Mašinka

Hranice ve výchově

Srdečně vás zveme na povídání o tom, jak zásadní dopad mají zdravě nastavené hranice ve výchově dítěte v předškolním věku na zdravý vývoj dospívajícího a život dospělého člověka.

Zdravé hranice jsou prevencí vůči objevujícím se problémům dětí dnešní doby a mají vliv na zdravý duševní vývoj vašeho dítěte do budoucna.

Velikonoční vyrábění v Mašince

Milí přátelé,rádi bychom vás pozvali na Velikonoční vyrábění pro celou rodinu, které se uskuteční 2. 4. od 15h v Mašince.

Určitě s sebou vezměte tatínky, protože nás čeká pletení pomlázek, zdobení vajíček voskem a jednoduchá dílnička pro děti

Když bude třeba, rádi vás pletení pomlázek naučíme.

Pokud si budete chtít ozdobit vajíčka, pokuste se prosím přinést vlastní vyfouknutá vajíčka, která si předem můžete obarvit. Příspěvek: 50,- Kč/rodina.

Pozvánka na výstavu

Jan Ámos Komenský – nepatrná součást celku, který nekončí…

Výstava je exkurzem od vzniku nejstarší reformované církve na světě Jednoty bratrské, která se zrodila v Čechách, až po současnost. Samotný Jan Ámos Komenský by řekl, že byl jen její nepatrnou součástí. Jeho dílo vycházelo z reálného života a opravdové skromné zbožnosti, a proto nebylo jen chladným akademickým spisem. Komenský tak po sobě zanechal obrovský odkaz ovlivňující i současnou generaci. Stejně tak práce Jednoty bratrské pozitivně ovlivnila národy po celém světě. Je to dědictví českého národa. Možná vás na výstavě překvapí, jaký vliv měla a jak obyčejní lidé z Jednoty bratrské provázali náš národ v srdci Evropy s národy z celého světa. Mezi exponáty si tak můžete prohlédnout nejen originální díla a rukopisy, ale i zajímavosti ze života a práce Jednoty bratrské.


Časopis Jbulletin

Jednota bratrská vydává občasník s názvem Jbulletin. Časopis se věnuje různým tématům z života církve, současnosti i historie a to nejen z české provincie, ale i ze světa, kde má světová Jednota Bratrská (Unitas Fratrum) široké zastoupení. 

 Nová čísla Jbulletinu lze objednat na: https://www.vydavatelstvijb.cz/brozury

Starší čísla si můžete prohlédnout na: https://issuu.com/jednotabratrska